Описання
Цей контейнер з кришкою і патрубком підходить для домашнього компостування органічних харчових відходів з домогосподарства. Він працює за принципом анаеробної ферментації (біологічний процес розкладання органічних речовин, що відбувається за відсутності повітря), тому тримайте кришку компостера закритою. Тут ви також можете знайти концентрат прискорювача компосту.
Як керувати домашнім компостуванням?
До біовідходів додається спеціальна суміш для компостування (не входить до комплекту). Цей метод можна використовувати для переробки харчових відходів, включаючи фруктові та овочеві обрізки, готову їжу, випічку, кавову гущу, чайні пакетики, зів'ялі квіти, яйця, дрібні кісточки, тканини... Після повного заповнення компостера суміш залишають для бродіння мінімум на 14 днів, під час бродіння регулярно зливайте рідину в чашку, що йде в комплекті, або нахиляйте компостер, щоб рідина витікала через клапан. Все, що залишиться на ситі, перетвориться на багатий поживними речовинами компост.
Час заповнення компостера індивідуальний і залежить від кількості відходів, що утворюються. Великі шматки краще розрізати на менші частини. Відходи розкладаються, а рідина капає в нижню частину через сито, яку ви за допомогою гвинтового клапана перекочуєте в чашку. Це чудове добриво для рослин. Його можна розбавляти водою і використовувати як поживний полив для рослин. Після завершення ферментації і зливання рідини вміст компостера можна вилити на відкриту компостну купу або додати на грядки чи в розсаду (матеріал продовжуватиме розкладатися і збагачувати ґрунт), або викинути в коричневий контейнер для збору біовідходів.
Практичні складні ручки полегшують перенесення. У комплект входить совок, стакан для рідини та ситечко. Після спорожнення промийте компостер водою (без миючих засобів і мила) і дайте йому ретельно висохнути. Після висихання він знову готовий до використання. Завдяки герметичній кришці компостер можна зберігати вдома, наприклад, на кухні під раковиною.
Не кладіть в компостер: молоко, сік, олію, оцет, воду, великі кістки, попіл, папір, екскременти тварин.